Menu Wyszukiwanie w witrynie

Rozwiązania serwisowe dla kierowców

Podróż za granicę

Jeśli planujesz wyjazd za granicę ważne jest, abyś zapoznaj się z poniższymi informacjami. 

+48 22 463 43 70

Planuję wyjazd za granicę

Możliwości wyjazdu samochodem firmowym poza granice Polski są regulowane przez prawo drogowe. Zgodnie z jej przepisami chęć wyjazdu służbowym autem poza granice Polski wymaga uzyskania przez kierowcę zgody właściciela pojazdu.

W przypadku podróżowania leasingowanym samochodem wymagane jest posiadanie dowodu rejestracyjnego i dodatkowego dokumentu świadczącego o prawie do korzystania z pojazdu. Zaświadczenie uprawniające do użytkowania pojazdu ma duże znaczenie w wielu krajach europejskich i jego brak może skutkować poważnymi komplikacjami: zakazem przekroczenia niektórych granic, problemami podczas kontroli na terytorium wielu krajów Europy Zachodniej, a także Bułgarii, Rumunii czy Ukrainy.

Polski dokument prawa jazdy uprawnia do kierowania autem na terenie całej Europy i Skandynawii. Należy jednak pamiętać, że niektóre państwa znajdujące się poza UE (szczególnie w Europie Wschodniej) wymagają posiadania międzynarodowego prawa jazdy.

Wybierając się poza granice Polski warto upewnić się, czy samochód jest wyposażony we wszystkie elementy obowiązkowe na terenie danego państwa. Podstawowy zestaw podobnie jak w Polsce to apteczka oraz trójkąt. W Grecji, czy Irlandii na pokładzie musi się znajdować gaśnica, a w wielu innych państwach trzeba mieć ze sobą komplet zapasowych żarówek (Czechy i Hiszpania) i kamizelki odblaskowe, a nawet jednorazowy alkomat (Francja).

Dodatkowo informujemy, że upoważnienie notarialne na wyjazd jest potrzebne do następujących krajów:

- Rosja

Zielona karta niezbędna jest przy przekraczaniu granicy: Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Tunezji, Ukrainy, Turcji i Rosji (Rosja w europejskiej części jej terytoriów).

W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym Zespołem Obsługi Kierowcy pod numerem:

+48 22 463 43 70 lub mailowo: flota@businesslease.pl