Menu Wyszukiwanie w witrynie

Blue Care

Odpowiedzialność ma swoje imię

Blue Care to sposób, w jaki realizujemy filozofię społecznej odpowiedzialności biznesu. Traktujemy ją bardzo poważnie i wdrażamy w każdym aspekcie naszej działalności. Jej podstawy to solidarność, zrównoważony rozwój i całkowite koszty mobilności.

Zrównoważony rozwój

W naszej pracy wyznajemy zasadę, że to ludzie stanowią różnicę.

Każdy człowiek – nie tylko w biurze, ale także w swoim bezpośrednim i pośrednim środowisku, które musi być bezpieczne dla zdrowia. Realizujemy ten cel poprzez konkretne działania.

Stuprocentowa neutralność – redukcja emisji CO2

Na całym świecie wzrasta świadomość w kwestiach związanych z klimatem. Business Lease kompensuje emisję CO2 i posiada certyfikat Golden Standard – znak jakości najbardziej efektywnych przedsięwzięć służących redukcji emisji dwutlenku węgla. To daje pewność, że jesteśmy firmą stuprocentowo neutralną w kontekście CO2.

Bezpieczne warunki pracy

Nasi pracownicy zasługują na to, co najlepsze – w tym na bezpieczne dla ich zdrowia warunki pracy. To oznacza szkolenia i ciągłe udogodnienia wprowadzane w przestrzeni zawodowej. Komfort naszych pracowników jest naszym priorytetem.

Inwestycje w zrównoważony rozwój

Zawsze inwestujemy w projekty zrównoważonego rozwoju. Wybieramy te, których cele są konkretnie i precyzyjnie określone – tak, aby monitorować ich postępy i zawsze móc odpowiedzieć na wszystkie dotyczące ich pytania. Najlepszym przykładem jest nasz Cookstove – projekt inwestycyjny w Kenii.

Tradycyjne gotowanie na otwartym ogniu w Kenii, zastąpiły dostarczone na miejsce, specjalne piece zwane Cookstove. Piece te, opalane są przy użyciu mniejszej ilości drewna i pozwalają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Efekty są znakomite – o 80% mniej dymu, czystsze powietrze, mniej problemów zdrowotnych, szybsze gotowanie i zwiększenie zatrudnienia dla tamtejszej ludności.

Bezpieczeństwo kierowców

Robimy wszystko, co w naszej mocy, dla zwiększenia bezpieczeństwa kierowców.

Zachowanie kierowcy to jeden z ważniejszych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pomagamy je zwiększać poprzez nasze szkolenia bezpośrednie i on-line. Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i świadomą jazdę.

Zaangażowanie w ochronę środowiska- zgodnie z filozofią Blue Care.

Jako przykład filozofii Blue Care oferujemy naszym klientom i ich kierowcom szkolenia Eco Driving. Jeżeli w Twojej firmie są kierowcy, którzy mają wysoki wskaźnik szkód, nadmierne zużycie paliwa i generują wysokie koszty dla Twojej firmy, w porównaniu do innych kierowców, takie szkolenie pomoże im zwiększyć świadomość jazdy.

Podczas szkoleń Eco Driving pokażemy im w teorii i w praktyce, w jaki sposób prowadzić ekologiczniej jednocześnie zmniejszając koszty firmy.