Pakiet dodatkowych usług leasingowych

Czy Twój samochód jest w dobrych rękach? Każdemu potrzebny jest pojazd bezpieczny i niezawodny, a konserwacja aut to kluczowa sprawa. Pozwól nam zadbać o auta w Twojej firmie. Z chęcią pomożemy!

Zespół Obsługi Kierowcy:

+48 22 463 43 70

Wymiana opon

Aby umówić się na wymianę opon, kliknij tutaj. Prosimy o planowanie wymiany opon z odpowiednim wyprzedzeniem oraz dbanie o ich stan w czasie ich użytkowania. Klasę i rodzaj opon określają umowy serwisowe.

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z Zespołem Obsługi Kierowcy pod numerem: +48 22 463 43 70 lub e-mailem: opony@businesslease.pl.

Najczęściej zadawane pytania Wymiana opon

Dlaczego nowe opony mogą nosić ślady „użytkowania”?
Standardowo samochód wyjeżdża z fabryki na oponach letnich. W przypadku odbioru pojazdu w okresie zimowym, opony zmieniane są przez dealera jeszcze przed wydaniem, a zdemontowane opony letnie trafiają do depozytu. W związku z tym opony letnie noszą ślady montażu oraz używania wynikające z:
  • interakcji opony z narzędziami (montażownicami),
  • logistyki i składowania w fabryce,
  • transportu pojazdu do dealera,
  • logistyki i składowania u dealera.
Często zdarza się również, że niektóre marki/modele opon dostarczane na pierwszy montaż do fabryki cechuje niższa wysokość bieżnika (+/- 6 mm) niż oczekiwana (+/- 8 mm). Chcemy zapewnić, że jest to całkowicie normalne zjawisko, a opony te są w pełni nowe i spełniają wymagane normy jakości.
Opona jest przebita. Co mam zrobić?
Prosimy o kontakt bezpośrednio z Business Lease Assistance pod numerem: +48 22 460 00 46 lub z Zespołem Obsługi Kierowcy pod numerem: +48 22 463 43 70.
Nie otrzymałem jeszcze wiadomości e-mail o potrzebie wymiany opon. Co mam zrobić?
Prosimy o kontakt z Zespołem Obsługi Kierowcy pod numerem: +48 22 463 43 70.
Muszę oddać samochód. Czy w takim razie nadal muszę wymienić opony?
Nie, nie ma takiej potrzeby. Samochód można oddać zarówno z oponami letnimi, jak i zimowymi.
Kiedy muszę wymienić moje opony?
Zalecamy założenie opon letnich po 31 marca, a opon zimowych po 30 września, natomiast wszystko jest zależne od panujących warunków pogodowych. Prosimy zaplanować wymianę opon z odpowiednim wyprzedzeniem.
Ile wynosi minimalna głębokość bieżnika opon?
W oponach letnich minimalna głębokość bieżnika powinna wynosić 2,5 mm. W oponach zimowych nie powinna być mniejsza niż 3,5 mm. Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy opony mają prawidłową głębokość bieżnika, prosimy o kontakt z nami.
Jaki jest mój login do platformy wymiany opon?
Login: numer rejestracyjny auta. Podczas pierwszego logowania Twoim hasłem będzie ostatnich sześć znaków numeru nadwozia (VIN) twojego samochodu. Numer VIN znajduje się w polu E dowodu rejestracyjnego Twojego pojazdu. Do kolejnych logowań niezbędne jest hasło, które zostało ustawione podczas ostatniego logowania. Aby zresetować hasło, prosimy o postępowanie zgodnie z instrukcją na platformie.
Jak mam rozpocząć proces wymiany opon?
Aby umówić się na wymianę opon, kliknij tutaj. Następnie prosimy o postępowanie zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na stronie internetowej.  

Sezonowa wymiana opon

Zapraszamy do kontaktu – umów się z naszym doradcą
na spotkanie lub bezpłatną wycenę:
Kontakt Zespół Obsługi Kierowcy

Skontaktuj się z nami

Ups! Nie mogliśmy znaleźć twojego formularza.